Chyba gdzieś już wspomniałam, że moim zdaniem Blogger jest przyjazną platformą. Nowy interfejs nie wszystkich cieszy, ale myślę, że przywyknąć do niego nie będzie trudno. A ponieważ mam też stronę WordPress, porównania nasuwają się same. Blogger wydaje mi się bardziej przejrzysty, łatwiejszy w obsłudze, daje więcej możliwości.
I Blogger, i WordPress to miejsce, gdzie można stworzyć bezpłatną stronę internetową. I tu, i tu jest wyznaczony limit miejsca.
- WordPress pozwala wykorzystać bezpłatnie 3 GB, zlicza dodawane media i mogą to być tylko obrazy (na bezpłatnej stronie nie pozwala na przesyłanie filmów i plików dźwiękowych).
- Blogger daje 15 GB i nie wszystkie dodawane media zlicza; liczy tylko filmy trwające ponad 15 minut i bardzo duże obrazy mające wysokość lub szerokość przekraczającą 2048 pikseli, dzięki czemu można przez wiele lat prowadzić bloga nie zmniejszając stanu posiadania wolnego miejsca (dla porównania: szerokość banera w nagłówku tej strony wynosi w pikselach 1070, każdy przesłany większy obraz Blogger i tak pokaże w mniejszym rozmiarze, jeśli cały ma być widoczny na stronie).
- WordPress pozwala utworzyć i dodać strony do bloga.
- Blogger pozwala utworzyć i dodać strony do bloga, pozwala też dodać stronę zewnętrzną (stworzoną na innej platformie blogowej).
Zaletą Bloggera jest też to, że do listy czytelniczej można dodawać różne strony, także te istniejące u konkurencji (np. WordPress).
Blogger pozwala właścicielom bezpłatnych stron zarabiać na blogu (pozwala na współpracę z podmiotami zewnętrznymi). Zachęca też do współpracy z własnym serwisem reklamowym AdSense. W panelu nawigacyjnym (po zalogowaniu się na stronie: blogger.com lub blogspot.com) jest w menu pozycja ZAROBKI. Po zarejestrowaniu się trzeba tylko wskazać miejsce lub miejsca na swojej stronie, w których mogą pojawić się reklamy.
Blogger pozwala na bezpłatnej stronie dokonać wielu zmian w wybranym szablonie, dotyczą one m.in. liczby i rozmieszczenia kolumn, szerokości strony, tła i obrazu strony, koloru tła postów, dzięki czemu istnieje duże prawdopodobieństwo, że stworzona strona będzie niepowtarzalna.
****
***
**
*
Żeby sprawdzić rozmiar zdjęcia dodawanego z komputera
wystarczy otworzyć folder ze zdjęciami, najechać myszką na wybrane zdjęcie (nie otwierając go) - w małym okienku pokaże się jego rozmiar
lub
najechać myszką na zdjęcie w folderze / kliknąć prawym klawiszem myszy / w oknie, które się otworzy kliknąć WŁAŚCIWOŚCI (na dole okna) / w oknie, które się otworzy kliknąć na SZCZEGÓŁY (na górnym pasku) - w dolnej części okna jest podany rozmiar zdjęcia w pikselach.
Na zdjęcie nałożyłam fragmencik okna pokazującego WŁAŚCIWOŚCI / SZCZEGÓŁY dotyczące rozmiaru.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz